Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016

Παρέσυρε την Γκινγκάμπ η Λιόν!!!

Παρέσυρε την  Γκινγκάμπ η Λιόν!

Λίγο τα… φτερά στα πόδια μετά τη νίκη με την Παρί, λίγο και η κάψα για να… μπαστακωθεί στην 3η θέση και η Λιόν διέλυσε με σκορ 5-1 την Γκινγκάμπ.

Δεν βάζει φρένο η Λιόν. Η ομάδα του Γκουβερνέ «σάρωσε» στο νέο της σπίτι την Γκινγκάμπ με σκορ 5-1.

Έτσι, μετά από 29 αγωνιστικές στην Ligue1 ανέβηκε στην 3η θέση, που χαρίζει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Champions League.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, που άνοιξαν… λογαριασμό με τον Γκεζάλ μόλις στο 3ο λεπτό. Μπορεί η Γκινγκάμπ να απάντησε στο 11’με τον Ερντέν, όμως η χαρά δεν κράτησε πολύ. Στο 17’ ο Λακαζέτ έδωσε προβάδισμα στη Λιόν και κάπου εκεί… άρχισε το πάρτι. Πρώτα ο Κορνέ (35’) κι εν συνεχεία (ξανά) ο 24χρονος μεσοεπιθετικός έφτασαν τον δείκτη στο 4-1, για να διαμορφώσει άθελά του το τελικό αποτέλεσμα στο 86ο λεπτό με αυτογκόλ ο Λεμέτρ.