Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016

Άγιαξ τεσσάρων αστέρων!! (video)

Άγιαξ τεσσάρων αστέρων! (video)

Πάρτι στο Τίλμπουργκ έκανε ο Άγιαξ, που επιβλήθηκε 4-0 της τοπικής Βίλεμ και συνέχισε απτόητος το αήττητο σερί του και στην 26η αγωνιστική της Eredivisie.

Εκμεταλλεύτηκε άψογα τα αμυντικά κενά της Βίλεμ και πέρασε με... φόρα από την έδρα της ο Άγιαξ, που επικράτησε 4-0 στην 26η αγωνιστική της Eredivisie.

Ο «Αίαντας» πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο του ματς, αφού είχε ανοίξει ήδη το σκορ απ’ το 43’ με την κεφαλιά του Μιλίκ.

Ένα φοβερό μακρινό σουτ του Μπαζόρ στο 52’ διπλασίασε τα τέρματα, ενώ ο Σον στο 60’ εκμεταλλεύτηκε παιδικό λάθος της άμυνας της Βίλεμ για το 3-0. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλάασεν πέντε λεπτά αργότερα, μετά από «ασίστ» του Γιουνς σε σουτ που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Με το τρίποντο ο Άγιαξ συνέχισε το αήττητο σερί του γιε δέκατη αγωνιστική και παρέμεινε στο κατόπι της Αϊντχόφεν για την κορυφή με έναν βαθμό λιγότερο, ενώ η Βίλεμ έμεινε στην 15η θέση, στο +3’ απ’ την επικίνδυνη ζώνη.