Τρίτη 26 Απριλίου 2011

Ισόπαλες Μπριζ και Σταντάρ!!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς της Κλαμπ Μπριζ με την Σταντάρ Λιέγης με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1. Με το συγκεκριμένο ματς ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος των πλέι-οφ και απομένουν πλέον πέντε αγωνιστικές με μεγάλο ενδιαφέρον για τον τίτλο.
Όλα κρίθηκαν σε ένα λεπτό στο δεύτερο ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σιμαϊς στο 68΄ και στο επόμενο λεπτό ο Νονγκ έφερε το ματς στα ίσια. Αυτή ήταν και η πρώτη βαθμολογική απώλεια για την Σταντάρ στα πλέι-οφ, που έμεινε στην τρίτη θέση, τρεις βαθμούς μακριά από την κορυφή που είναι η Γκενκ.
ΜΠΡΙΖ: Κούσεμανς, Χούφκενς, Ντονκ, Βαν Γκάισεχεμ, Βαν ντερ Χέιντεν, Ντιράρ, Γκέρερτς, Σίμαϊς, Οντζίντζα (82′ Μπλοντέλ), Πέρισιτς, Ακπάλα (80′ Ντορζ Κουεμαχά).
ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ: Σινάν Μπολάτ, Οπάρε, Μανγκαλά, Κανού, Ποκονιόλι, Αμντού Παπέ Καμαρά, Βιτσέλ, Βαν Νταμ, Καρσελά-Γκονσάλες (90′ Γκορό), Νονγκ, Τσιτέ (78′ Μπαγ Λεγ).