Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου 2011

Άλωσε το «Λουζνίκι» η Ίντερ

Σε ένα πραγματικά όμορφο παιχνίδι με καλό ρυθμό και πολλά γκολ, η Ίντερ ισοφάρισε την ήττα της πρεμιέρας από την Τραμπζονσπόρ, νικώντας την ΤΣΣΚΑ Μόσχας μέσα στη Ρωσία με 3-2.

Οι «νερατζούρι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Λούσιο, ο οποίος είχε προωθηθεί για το κόρνερ του Άλβαρεζ, στο οποίο ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε λάθος έξοδο. Στο 23ο λεπτό η Ίντερ στάθηκε τυχερή καθώς διπλασίασε τα τέρματα της με τον Τζιανπάολο Πατσίνι, καθώς η μπάλα βρήκε πάνω στον Ιταλό μετά από σουτ του Ναγκατόμο. Οι Ιταλοί παρά το προβάδισμα δεν απέδιδαν καλά μετά το μισάωρο και αυτό το εκμεταλεύτηκε η ΤΣΣΚΑ, η οποία μείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με όμορφη εκτέλεση φάουλ του Τζαγκόεφ.

Στην επανάληψη, η «ομάδα του στρατού» πίεσε και επιβραβεύτηκε ισοφαρίζοντας στο 77ο λεπτό με τον Βάγκνερ Λοβ, όμως οι παίκτες του Ρανιέρι «ξύπνησαν» και σκόραραν άμεσα, με πολύ όμορφο τέρμα του Ζάρατε, ο οποίος κοντρόλαρε και σούτερα εκτός περιοχής για να «γράψει» το τελικό 2-3 στο 79ο λεπτό.
πηγή:The Player.gr