Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2011

Ξέχασε την 3άρα με... 5άρα!!

Τα... σπασμένα από το 3-1 από τον Ολυμπιακό "πλήρωσε" η Κολωνία, την οποία η Ντόρτμουντ συνέτριψε με 5-0 στο "Ζίγκναλ Ιντούνα", φτάνοντας στη 2η θέση της Bundesliga.
Ξέχασε την 3άρα με... 5άρα!
Δύο γκολ πέτυχε ο Λεβαντόφσκι (44’, 50’), που έφτασε τα 7 στο πρωτάθλημα, ενώ από ένα οι Καγκάουα (7’), Σμέλτσερ (25’) και Κελ (66’). Ο Γιούργκεν Κλοπ χρησιμοποίησε τους: Βαϊντενφέλερ, Πιστσέκ, Σμέλτσερ, Σούμποτιτς, Χούμελς, Κελ, Μπέντερ (57’ Λάιτνερ), Γκέτσε (46’ Μπλαστσικόφσκι), Καγκάουα (71’ Γκουντογκάν), Γκρόσκροϊτς, Λεβαντόφσκι.
Η Χόφενχαϊμ επιβλήθηκε της Γκλάντμπαχ 1-0 με σκόρερ τον Ιμπίσεβιτς στο 56’ και η Μπορούσια συμπλήρωσε τρία ματς χωρίς νίκη με αποτέλεσμα να απομακρυνθεί πέντε βαθμούς από την κορυφή.
Η Καϊζερσλάουτερν μετά τη μεγάλη νίκη της στην έδρα της Σάλκε, επικράτησε 1-0 της Φράιμπουργκ και απομακρύνθηκε από τις τελευταίες θέσεις. Ο Σέχτερ στο 75’ πέτυχε το γκολ της νίκης, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε χαμένο πέναλτι (απέκρουσε ο Μπάουμαν) δύο λεπτά μετά. Τόσο ο Θάνος Πέτσος, όσο και ο Κώστας Φορτούνης έμειναν στον πάγκο και μόνο ο πρώτος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Χέρτα και Μάιντς έμειναν στο 0-0 στο Βερολίνο, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται μόλις πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού με 9 βαθμούς. Η Νυρεμβέργη προηγήθηκε δύο φορές της Στουτγκάρδης, αλλά ισοφαρίστηκε ισάριθμες για το τελικό 2-2, που έφερε τη δεύτερη στην τρίτη θέση με 17 βαθμούς.