Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2011

Ουζουνίδης... μαινόμενος!!

Πολύ εκνευρισμένος με την εμφάνιση των παικτών του στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Αστέρα ήταν ο Μαρίνος Ουζουνίδης, όπως δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου μετά το ματς, ενώ σχολιάζοντας τα δρώμενα στο ελληνικό ποδόσφαιρο είπε: "ίναι ανάξιο σχολιασμού όλο αυτό που γίνεται με το ελληνικό ποδόσφαιρο".
Ουζουνίδης... μαινόμενος
Αναλυτικά:
«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αγνώριστοι. Δεν ήταν εμφάνιση ομάδας Σούπερ Λιγκ.Ούτε επαγγελματιών παικτών και το λέω όχι επειδή κάποιοι ήταν σε κακή μέρα, αλλά δεν έτρεχαν, δεν προσπάθησαν.
Ο Αστέρας ήταν καλύτερος από εμάς. Ήμασταν πολύ τυχεροί που ήταν 1-1 το σκορ. Έγινε το δώρο στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα και εμείς είπαμε στον αντίπαλο ισοφαρίστε για Fair Play.
Στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαμε τα πατήματα μας και γινόμασταν καλύτεροι και στο τέλος χάσαμε πολλές ευκαιρίες», ήταν τα πρώτα λόγια του τεχνικού της Σκόντα για να αναφερθεί και στην κατάσταση που επικρατεί στο ελληνικό ποδόσφαιρο. «Η γνωστή ιστορία. Είναι ανάξιο σχολιασμού όλο αυτό που γίνεται με το ελληνικό ποδόσφαιρο».