Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2011

Μόνη στην κορυφή με «τεσσάρα»!

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε η Μάντσεστερ Σίτι το 1-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Λίβερπουλ, καθώς επικράτησε 4-1 εντός έδρας της Άστον Βίλα και έμεινε πλέον μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας, σε απόσταση δύο πόντων από τους συντοπίτες!
Μόνη στην κορυφή με «τεσσάρα»! (BINTEO)
Οι «Πολίτες» είχαν εξαιρετική απόδοση και άνοιξαν το σκορ στο 28' με τον Μπαλοτέλι, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ανάποδο ψαλίδι από κοντά, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Το 2-0 έγινε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 47' με τον Τζόνσον, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο πλασέ.

Το 3-0 έγινε πέντε λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Κομπανί και πάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ. Οι «χωριάτες» μείωσαν σε 3-1 στο 65' με δυνατό σουτ του Γουόρνοκ από κοντά, ωστόσο ο Μίλνερ στο 71' με πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 4-1.