Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2011

Από μία... μπαλωθιά!!

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν σε φιλική αναμέτρηση ΟΦΗ και Εργοτέλης, που δεν χρειάστηκαν να κάνουν μεγάλο ταξίδι για να μείνουν «ζεστοί» ενόψει της επανέναρξης του πρωταθλήματος.
Από μία... μπαλωθιά!
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 38' με τον Καμπάνταη, που κατέβασε ωραία την μπάλα κι έκανε το σουτ, έπειτα από τη βαθιά μπαλιά του Γαλανόπουλου. Ο Εργοτέλης ισοφάρισε με τον Χάντι στο 85', που είχε και δοκάρι στο αμέσως επόμενο λεπτό.

Παρά το 1-1, οι Νίκος Αναστόπουλος και Νίκος Καραγεωργίου έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα για την κατάσταση, στην οποία βρίσκονται οι ποδοσφαιριστές τους.
Οι συνθέσεις
ΟΦΗ: Βεζυρίδης(83’ Σαχσανίδης), Γαλανόπουλος, Μπουλούτ(46’ Ζόρντι Λόπες), Ταυλαρίδης, Μποντόρ(46’ Σουμπίνιο), Βερόν(46’ Μονιάκης), Ρόβας, Ουκάρ(46’ Ζαχαράκης), Ζορμπάς(28’ Κάται), Παπουλής(10’ Χόρχε Λόπες, 80’ Αλσίτο Τζούνιορ), Καμπάνταης
Εργοτέλης: Δερμιτζάκης(46’ Πιρσον), Γιαλούσης, Βίσιο, Χίμπλιγκερ, Σασιασβίλι, Ολίσε, Μπέτο(46’ Μπρούνο), Σαρρής, Κουτσιανικούλης, Λεάλ, Κατσικοκέρης.
Στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι: Μπουχαλάκης, Κυριακίδης, Χρυσαφίδης, Χαντί, Γιοβάνοβιτς.

πηγή: sportdog.gr