Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011

Δίκαιο 1-1 στη Μαγιόρκα!!

Σε ένα κάκιστο ματς, Μαγιόρκα και Μπιλμπάο αναδείχτηκαν ισόπαλες (1-1), με τους φιλοξενούμενους να επιβεβαιώνουν τον φετινό κανόνα που τους θέλει να δέχονται γκολ σε κάθε έξοδο τους.
Δίκαιο 1-1 στη Μαγιόρκα
Πιστή στη φετινή παράδοση να δέχεται γκολ σε κάθε εκτός έδρας αναμέτρηση της, η Αθλέτικ βίωσε το ίδιο σκηνικό στην επίσκεψη της στη Μαγιόρκα. Μάλιστα έτσι για να κάνει τουλάχιστον τη διαφορά σε αυτό το ματς, η Μπιλμπάο δέχτηκε γκολ στο 2' (το πιο γρήγορο τέρμα που δέχεται σε αυτή την περίοδο). Για να σκοράρει βέβαια ο Αλβαρο έπρεπε να γίνουν 3-4 λάθη από τους αμυντικούς των γηπεδούχων.
Ενας από αυτούς ήταν και ο Αμορεμπιέτα που δεν μπόρεσε να διώξει την κρίσιμη στιγμή. Ωστόσο, ο 26χρονος αμυντικός φρόντισε τουλάχιστον να διορθώσει την κατάσταση, ισοφαρίζοντας με κεφαλιά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη δεν παίχτηκε καθόλου καλό ποδόσφαιρο και ζήτημα ήταν κάποια ομάδα να μπόρεσε να αλλάξει τρεις διαδοχικές πάσες.
Πηγή: gazzetta.gr