Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2012

Χι, χι, χι!!

Χι, χι, χι!
Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος!

Για 88’ λεπτά κρατούσε τη νίκη στο «Παρκ ντε Πρενς» η Μονπελιέ, ωστόσο σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Οαρό διαμόρφωσε το τελικό 2-2, με το οποίο η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε το βαθμό και παράλληλα διατηρήθηκε στην κορυφή της Ligue 1, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 24η αγωνιστική.

Αδικημένη θα πρέπει να νιώθει η ομάδα του Ρενέ Ζιράρ, καθώς ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του ματς.

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε το προβάδισμα με τον Άλεξ στο 41’, χάρη σε μία εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ, η οποία άφησε «άγαλμα» τον Ζουρντρέν. Ωστόσο, οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες 1-1 στα αποδυτήρια, ύστερα από τέρμα του Μπελαντά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μονπελιέ ήταν αυτή που πίεζε για το γκολ και όχι η Παρί. Αυτό το πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ουτάκα στο 83’, με καρφωτή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, ύστερα από σέντρα του Ζιρού.

Όμως, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Δύο λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90’ στην αναμέτρηση, ο Μενέζ έκανε την ατομική προσπάθεια από τα αριστερά, δίνοντας «έτοιμο» γκολ στον Οαρό, με το οποίο διαμόρφωσε το τελικό 2-2.