Σάββατο 17 Μαρτίου 2012

Μπορεί και χωρίς Χουλκ!!

Μπορεί και χωρίς Χουλκ
Μπορεί η Πόρτο να στερήθηκε τις υπηρεσίες του Χουλκ ωστόσο αυτό δεν την εμπόδισε να φύγει με την νίκη από την έδρα της Νασιονάλ με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Ο Γιάνκο στο 21ο λεπτό έβαλε τους «δράκους» μπροστά στο σκορ για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Σάντρο και να κάνει το τελικό 2-0. Έτσι η Πόρτο επέστρεψε στις νίκες μετά την ισοπαλία με την Ακαδέμικα και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ευχάριστο βράδυ είχε και η Μπενφίκα που επικράτησε εύκολα της Μπέϊρα Μαρ με 3-1. Το σκορ άνοιξε ο συνήθης ύποπτος Όσκαρ Καρντόσο στο 26΄που πέτυχε το 3ο γκολ στην αρχή του 2ου ημιχρόνου. Το άλλο γκολ πέτυχε  ο Γκαϊταν στο 44΄. Η Μπέϊρα Μαρ μείωσε σε 3-1 στις καθυστερήσεις με τον Κάσιο.