Σάββατο 17 Μαρτίου 2012

Νίκες και ισοβαθμίες!!

Νίκες και ισοβαθμίες
Τα φαβορί ήταν αυτά που επικράτησαν στην 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σκωτίας. Μάδεργουελ και Σεντ Τζόνσον επικράτησαν των Αμπερντίν και Σεντ Μίρεν, αντίστοιχα.

Την ήττα της Ρέιντζερς από την Νταντί Γιουνάιτεντ (2-1) εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο η Μάδεργουελ, η οποία πήρε εντός έδρας τη νίκη κόντρα στην Αμπερντίν με σκορ 1-0. Με το εν λόγω τρίποντο οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, όπου και ισοβαθμούν με τη Ρέιντζερς.

Εύκολη ήταν η εκτός έδρας επικράτηση της Σεντ Τζόνσον επί της Σεντ Μίρεν με σκορ 3-0. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2΄λεπτό την αναμέτρησης με τον Κροφτ. Το δεύτερο τέρμα ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο 76’ με τον Μακράκεν, ενώ το τελικό σκορ 3-0 διαμόρφωσε ο Σαντάζα στο 85’.

Με το εν λόγω τρίποντο η Σεντ Τζόνσον συνεχίζει να ισοβαθμεί με την Νταντί στην τέταρτη θέση.