Σάββατο 17 Μαρτίου 2012

Ανοιχτή επαφή με τα δίχτυα!!

Την επαφή του με τα αντίπαλα δίχτυα θέλει να διατηρήσει σήμερα ο Άρης και να πανηγυρίσει μία νίκη επί του ΟΦΗ.
Ανοιχτή επαφή με τα δίχτυα
Πέρασαν τρεις μήνες από την τελευταία φορά που ο ΑΡΗΣ δεν σκόραρε στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και έχασε δύο βαθμούς στην έδρα του. Ήταν η αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό στις 18 Δεκεμβρίου για την 14η αγωνιστική.
Έκτοτε οι «κίτρινοι» σκοράρουν και στα τέσσερα εντός έδρας παιχνίδια που έδωσαν πανηγύρισαν τρεις νίκες. Η αρχή έγινε με το 1-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, ακολούθησε η επικράτηση με 2-1 επί του Λεβαδειακού, παρένθεση αποτέλεσε η ισοπαλία 1-1 με τον Εργοτέλη, για να επανέλθει ο ΑΡΗΣ στις νίκες κόντρα στην ΑΕΚ με 1-0.
Το ιδανικό σήμερα θα ήταν ένα γρήγορο γκολ, που θα αναγκάσει τον ΟΦΗ να ανοιχτεί και να δώσει κενούς χώρους στον ΑΡΗ. Μεγαλύτερη σημασία βέβαια έχει η κατάκτηση των τριών βαθμών είτε το γκολ έρθει στην αρχή είτε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Πηγή: allaboutaris.com