Σάββατο 21 Απριλίου 2012

Με Καμαρά στο +5!!

Με Καμαρά στο +5!
Στους πέντε βαθμούς από τη δεύτερη Παρί Σεν Ζερμέν αύξησε τη διαφορά η Μονπελιέ, επικρατώντας της Βαλενσιέν με σκορ 1-0, με γκολ του Καμαρά στο 5', για την 33η αγωνιστική της Ligue 1.

Με τον Εντέν Αζάρ να είναι -για άλλη μία φορά- εξαιρετικός, η Λιλ πέρασε εύκολα από την έδρα της Ντιζόν με 2-0, σε ένα ματς που είχε τρεις κόκκινες, όπου τη μία αντίκρισε ο Κουμορτζί.

Ακόμα πιο δύσκολη έγινε η υπόθεση-παραμονή για την Οσέρ, ύστερα από την ήττα (1-0) κόντρα στη Νις.

Τις δύο συνεχόμενες νίκες έφτασε η Σεντ Ετιέν, καθώς νίκησε -εκτός έδρας- με σκορ 4-1 της Καέν, με τον Ομπαμεγιάνγκ να σημειώνει δύο τέρματα, ενώ παράλληλα παρέμεινε στη διεκδίκηση για την έξοδο στην Ευρώπη.

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας -έστω προσωρινά- ανέβηκε η Ρεν, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φερέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, το οποίο της χάρισε τη νίκη με σκορ 1-0 επί της Μπρεστ.

Τέλος, η Τουλούζ ηττήθηκε εκτός έδρας από την Εβιάν με σκορ 2-1, με αποτέλεσμα να παραμένει στους 53 βαθμούς, έναν λιγότερο από τη θέση που οδηγεί στο Europa League.