Σάββατο 21 Απριλίου 2012

«Σίγησαν» οι έδρες…!!

«Σίγησαν» οι έδρες…
Παρά τα οικονομικά προβλήματα που ταλανίζουν την Ρέιντζερς, εντός αγωνιστικών χώρων συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα, παίρνοντας άνετο «διπλό» στην έδρα της Χάρτς με σκορ 3-0 για την 34η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Κανένας από τους γηπεδούχους δεν πανηγύρισε και στα άλλα δύο παιχνίδια, καθώς η Αμπερντίν επικράτησε 2-0 της Ινβερνές εκτός έδρας ενώ και η σχεδόν υποβιβασμένη, Ντανφέρμλιν ήρθε ισόπαλη 4-4 στο γήπεδο της Σεντ Μίρεν.

Η Ρέιντζερς προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο μέσα σε έξι λεπτά, με τα γκολ των Αλούκο (29’) και Λιτλ (35’). Στη συνέχεια έπεσε ο ρυθμός του αγώνα και απλώς οι «διαμαρτυρόμενοι» έκαναν το τελικό 3-0 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Λιτλ (88’).