Και η Μπράγκα έχει ψυχή!
Τι και αν έπαιζε με δέκα παίκτες από το 22ο λεπτό;

Τι και αν έχανε στο ημίχρονο;

Τι και αν ο τίλος πια έχει απομακρυνθεί για τα καλά;

Η Μπράγκα έδειξε ψυχή στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Πάσος Φερέιρα, το πάλεψε και απέσπασε έστω τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και εκμεταλλευόμενοι την αποβολή του Βινίσιους στο 22ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ στο 27’ με τον Βίτορ. Τέσσερα λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έμειναν και αυτοί με δέκα παίκτες, καθώς ο Καετάνο αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα.

Αντιθέτως αυτοί που μπήκαν δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν οι φιλοξενούμενοι ώστε να διεκδικήσουν ό,τι καλύτερο μπορούσαν. Τελικά μετά το… σφυροκόπημα (προϊόν και της αποβολής του Λουιζίνιο από το 53ο λεπτό που αντέστρεψε το αριθμητικό πλεονέκτημα) ήρθε και το γκολ της ισοφάρισης δέκα λεπτά (80’) πριν την λήξη του αγώνα, με σκόρερ την… παλιοσειρά, Νούνο Γκόμεζ.