Κυριακή 22 Απριλίου 2012

Ο Ζλάταν την κρατάει ζωντανή…!!

Ο Ζλάταν την κρατάει ζωντανή…
… αν αυτό είναι αρκετό θα φανεί σύντομα! Για την ώρα η Μίλαν έμεινε στην μάχη για την διεκδίκηση του τίτλου στην Ιταλία, χάρη στο γκολ του Ιμπραΐμοβιτς στο 90ο λεπτό του αγώνα με την Μπολόνια, που διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Έτσι οι «ροσονέρι» έφτασαν την Γιουβέντους που παίζει αργότερα με την Ρόμα, έχοντας όμως παιχνίδι περισσότερο.

Το γκολ του Ραμίρες στο 26ο λεπτό «πάγωσε» το «Σαν Σίρο» και μαζί τις ελπίδες της Μίλαν για τον τίτλο. Στην πορεία του αγώνα χάθηκαν από τους «ροσονέρι» πολλές ευκαιρίες ενώ υπάρχει και μία φάση στο δεύτερο μέρος σε κρέμασμα του Ζλάταν που η Μίλαν «φωνάζει» ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή. Ωστόσο, ο διαιτητής έδειξε παίζετε…

Εντέλει, ο Ιμπραΐμοβιτς σκόραρε στο 90ο λεπτό του αγώνα, η Μίλαν πήρε έστω τον βαθμό και μπορεί να θεωρείται… ζωντανή στην μάχη του τίτλου.

Στα υπόλοιπα ματς της 34ης αγωνιστική, η Λέτσε πήρε ένα σημαντικό βαθμό στην έδρα της Λάτσιο (1-1) ενώ Τσεζένα και Παλέρμο ήρθαν ισόπαλες 2-2.