Κυριακή 8 Ιουλίου 2012

Πρώτη νίκη με Πάρκερ!!

Πρώτη νίκη με Πάρκερ!
Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο, η Γαλλία επικράτησε με σκορ 79-74 της Μεγάλης Βρετανίας, σε φιλικό που έγινε στην Ορλεάν, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.

Εντυπωσιακό το συγκρότημα τους Κρις Φιντς στο πρώτο μισό, όπου πήγε στα αποδυτήρια με +18 (43-25).

Μόλις πέντε λεπτά αγωνίστηκε ο Τόνι Πάρκερ, ο οποίος σημείωσε δύο πόντους, στο πρώτο του παιχνίδι με τους «τρικολόρ» μετά τον τραυματισμό του.

Τέσσερις παίκτες των Γάλλων τελείωσαν το ματς με διψήφιο αριθμό πόντων με τους Ντιαβαρά και Ντιό να έχουν 14 και τους Ντε Κολό και Σεραφέν να προσθέτουν 13 και 11 αντίστοιχα.

Από τη Μεγάλη Βρετανία ξεχώρισε ο Λουόλ Ντενγκ, ο οποίος έκανε νταμπλ-νταμπλ με 23 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 15-24, 25-43, 53-61, 79-74

πηγή: sportfm.gr