Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2012

Φιλική ήττα για ΠΑΟΚ!!

Φιλική ήττα για ΠΑΟΚ
Το Ρέθυμνο ήταν ο νικητής στη φιλική αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στο «Παλατάκι», το απόγευμα της Παρασκευής.

Ο ΑΓΟΡ επικράτησε του «Δικεφάλου του Βορρά» με 68-62, σε αγώνα που επέτρεψε στους προπονητές των δύο ομάδων να τεστάρουν τους παίκτες του λίγο πριν την έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με σερί 7-0 με τους παίκτες του Σούλη Μαρκόπουλου να προσπαθούν για την αντεπίθεση και να περνούν τελικά μπροστά με 22-21, στο δεύτερο δεκάλεπτο. Στην τρίτη περίοδο ο ΠΑΟΚ διατήρησε ένα ελαφρύ προβάδισμα, δεν πήρε όμως διαφορά ασφαλείας. Αυτό επέτρεψε στον ΑΓΟΡ να ξαναμπεί στο ματς στην τελευταία περίοδο με σερί 7-0 και τελικά να πάρει τη νίκη με 68-62.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 31-35, 46-44, 62-68

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Χάτσερ 8(2), Κασελάκης, Χαραλαμπίδης 18(2), ΜακΓκραθ 11(3), Θεοδωράκος, Τσαιρέλης 12, Δέδας 3(1), Μαργαρίτης 4, Παπαδόπουλος 2, Καλλές 4.

Ρέθυμνο (Κουφός): Κάρτερ 12(2), Λάτοβιτς 5(1), Ντούβνιακ 11(1), Μπράουν, Πέτγουει 17(1), Τσόχλας 6(2), Καλλινικίδης, Γουάιτ 8, Αγγελόπουλος 9.