Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2012

MLS: Πρόκριση στα playoffs για Σπόρτινγκ! (videos)

Η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι κατέβαλε με 2-0 τους Σικάγο Φάιρ του Φρανκ Κλόπας και εξασφάλισε την πρόκρισή της στα playoffs του MLS.
Ο Γκράχαμ Ζούσι σημείωσε αμφότερα τα τέρματα, ένα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο. Ο 25χρονος Αμερικανός μέσος άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με σουτ σε πρώτο χρόνο έπειτα από κούρσα του Κέι Καμαρά στη δεξιά πλευρά. Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων και στην τελευταία φάση της αναμέτρησης διαμόρφωσε το 2-0.
Στο μεσοδιάστημα υπήρχε μονάχα μία ομάδα στο γήπεδο, καθώς ο τερματοφύλακας των πρωτοπόρων της ανατολικής περιφέρειας της βορειοαμερικανικής ποδοσφαιρικής λίγκας, Τζίμι Νίλσεν, απειλήθηκε ελάχιστα. Συγκεκριμένα ο Κρις Ρόλφε έχασε μεγάλη ευκαιρία στο πέμπτο λεπτό, αλλά στα υπόλοιπα 85 του αγώνα οι φωτιές… έσβησαν.