Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Της ανατροπής!!

Της ανατροπής
Ανόβερο και Γκλάντμπαχ πέτυχαν σημαντικές εκτός έδρας νίκες με ανατροπές στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι σε Στουτγκάρδη και Γκρόιτερ Φιρτ αντίστοιχα με 4-2 σε ματς που είχαν συνολικά πέντε πέναλτι για την ενδέκατη αγωνιστική της Bundesliga.

Η Στουτγκάρδη προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο μέρος, αλλά με πρωταγωνιστή τον Αμπντελαουέ που πέτυχε δύο γκολ το Ανόβερο σκόραρε τέσσερις φορές στην επανάληψη και ανέβηκε στην έκτη θέση με 17 βαθμούς.

Η Γκλάντμπαχ βρέθηκε να χάνει με 2-1 από την Γκρόιτερ Φιρτ στο πρώτο μέρος, αλλά πήρε τη νίκη με 4-2. Οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 12’ με την αποβολή του Κλάινε, ενώ στις καθυστερήσεις έχασαν και δεύτερο παίκτη με κόκκινη κάρτα, τον Πέκοβιτς.