Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

"Στάση" Μπέργκαμο!!(video)

Μίας εβδομάδας χαρά…(video)
Μόλις μία εβδομάδα πριν η Ίντερ κέρδιζε την Γιουβέντους εκτός έδρας και την πλησίαζε στον ένα βαθμό.

Ωστόσο, η… χαρά των «νερατζούρι» κράτησε εφτά μέρες μόνο, καθώς για την 12η αγωνιστική της Serie A, γνώρισε οδυνηρή ήττα από την Αταλάντα εκτός έδρας με σκορ 3-2 και έμεινε πλέον τέσσερις βαθμούς μακριά από την «γηραιά κυρία».

Η ομάδα του Μιλάνο δεν… μπήκε ουσιαστικά ποτέ στον αγωνιστικό χώρο, με την ήττα να έρχεται φυσιολογικά.

Το παιχνίδι… στράβωσε από την αρχή για την Ίντερ, καθώς βρέθηκε στο 9ο λεπτό πίσω στο σκορ από τον Μποναβεντούρα. Οι «νερατζούρι» κατάφεραν να πετύχουν την ισοφάριση στο 56ο λεπτό με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ.

Ωστόσο, τέσσερα λεπτά μετά η Αταλάντα πήρε και πάλι προβάδισμα με τον Ντένις να κάνει το 2-1. Ο ίδιος παίκτης έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους στο 67’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το… κύκνειο άσμα για τους φιλοξενούμενους ήταν το γκολ του Παλάσιο στο 84’, καθώς δεν κατάφεραν να πάρουν ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας. Η Αταλάντα έμεινε και με δέκα παίκτες στο 92’ με τον Φακούντο Πάρα να δέχεται την κόκκινη κάρτα.

szólj hozzá: Atalanta vs Inter Milan 3:2 GOALS HIGHLIGHTS