Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Από ημίχρονο… πελάτισσα!

Σ’ ένα ημίχρονο μόλις, η Γιουβέντους έδειξε πως παραμένει αφεντικό στα ματς με τη Φιορεντίνα (μία ήττα σε 23 ματς) αλλά και της Serie A, στην κορυφή της οποίας παραμένει μετά το 2-0 επί των «βιόλα».

Από ημίχρονο… πελάτισσα
Η κόντρα των δύο ομάδων είναι γνωστή εδώ και χρόνια και –κατά συνέπεια- οι οπαδοί των «μπιανκονέρι» είχαν ένα λόγο παραπάνω για να πανηγυρίσουν τη νίκη επί της Φιορεντίνα. Άλλωστε, χρειάστηκαν μόλις 10 λεπτά για να βρουν αφορμή προκειμένου να ζητωκραυγάσουν για την ομάδα τους, αφού σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Βούτσινιτς άνοιξε το σκορ με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.

Juventus 1-0 Fiorentina από 2013fasthighlights

Η Γιουβέντους παρέμεινε καλύτερη της ομάδας της Φλωρεντίας καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους και είδαν την υπεροχή τους να μετουσιώνεται σε γκολ λίγο πριν «φύγει» το ημίχρονο. Μάλιστα σ’ εκείνη τη φάση, ο Μάτρι –εκμεταλλευόμενος εξαιρετική κάθετη πάσα του Βιντάλ- δεν χρειάστηκε καν το… παπούτσι του για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, όπως μπορείτε να διαπιστώσετε και στο παρακάτω βίντεο:

Juventus 2-0 Fiorentina από 2013fasthighlights