Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Έξι στους έντεκα… σκοράρουν! (video)

Με έξι διαφορετικούς σκόρερ η Μπαρτσελόνα πανηγύρισε μια εύκολη νίκη 6-1 επί της Χετάφε στη Βαρκελώνη στο μεσημεριανό παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Έξι στους έντεκα… σκοράρουν (video)
Δεν χρειάστηκε να ιδρώσει η Μπαρτσελόνα κόντρα στη Χετάφε για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Οι Καταλανοί εύκολα επικράτησαν 6-1 στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της Κυριακής για την 23η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν, με έξι διαφορετικούς ποδοσφαιριστές της να χρίζονται σκόρερ.

Ο Σάντες στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πέντε λεπτά αργότερα πανηγύρισαν και το δεύτερο τέρμα τους με τον Μέσι.

Κι όμως αυτό ήταν και το μοναδικό γκολ που πέτυχε σήμερα ο αργεντινός.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βίγια πέτυχε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων στο 58ο λεπτό.

Τα τελευταία λεπτά του αγώνα όμως… επεφύλασσαν τέσσερα τέρματα. Ο Τέγιο στο 79ο λεπτό έκανε το 4-0, ο Βάσκεθ στο 83ο μείωσε σε 4-1 για τη Χετάφε εκμεταλλευόμενος ένα λάθος του Άλμπα. Τέλος ο Ινιέστο στο 90 και ο Πικέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλαν τη μπάλα στα δίχτυα ισάριθμες φορές και διαμόρφωσαν το τελικό 6-1.