Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Δεν… μασάει από χιόνια και διακοπές!

Σε ένα παιχνίδι όπου η έντονη χιονόπτωση το οδήγησε σε μισάωρη διακοπή, η Σεντ Ετιέν διέσυρε με σκορ 4-1 τη Μονπελιέ για την 24η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Δεν… μασάει από χιόνια και διακοπές
Το γήπεδο θύμιζε πίστα για… σκι. Το κρύο τσουχτερό. Το παιχνίδι διακόπηκε στο 65ο λεπτό λόγω της έντονης χιονόπτωσης και ξεκίνησε μετά από μισή ώρα. Κι όμως παρά τις αντιξοότητες η Σεντ Ετιέν έκανε… πλάκα στη Μονπελιέ, καθώς τη νίκησε με σκορ 4-1 και έδειξε ότι δεν… μασάει.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 13’ ο Μπραντάο, με τον Αουμπαμεγιάνγκ να κάνει το 2-0 στο 29’, με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Μολό έκανε το 3-0 στο 48ο λεπτό και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Ένα λεπτό μετά η Μονπελιέ μείωσε με τον Καμπελά και στο 65’ λόγω της έντονης χιονόπτωσης το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου μισή ώρα.

Με την επανέναρξη του αγώνα ο Μποντμέρ στο 74’ έκανε το τελικό 4-1.