Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Υπάρχει… ζωή στο τέλος!

Σπουδαίο «διπλό» με σκορ 2-0 στην έδρα της Ρεν πήρε η Νανσί, για την 30η αγωνιστική της Ligue 1, μένοντας στο… κυνήγι της παραμονής.

Υπάρχει… ζωή στο τέλος
«Ζωντανή» στην προσπάθεια που κάνει για τη σωτηρία έμεινε η Νανσί, παίρνοντας τη νίκη (2-0) στην έδρα της Ρεν, με αποτέλεσμα να… ξεκολλήσει από την τελευταία θέση του Championnat. Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Αγιάς και Μπακάρ μέσα σε 11 λεπτά (78’ και 89’ αντίστοιχα).

Με το γκολ του Ομπρανιάκ στο 87ο λεπτό, η Μπορντό έσωσε την… παρτίδα (1-1) κόντρα στη Λοριάν, καθώς ισοφάρισε το τέρμα του Αλιαντιέρ από το 42ο λεπτό. Σημαντικό βαθμό για την παραμονή πήρε η Εβιάν, η οποία έμεινε στο 2-2 με τη Ρεμς, σε ένα ματς που έχανε μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την πολύ καλή της κατάσταση επιβεβαίωσε η Μπαστιά, καθώς μετά την «τεσσάρα» στη Λιόν, επικράτησε με σκορ 4-3 της Βαλανσιέν στο «Σταντ ντι Ενό». Τέλος, έξι παιχνίδια χωρίς ήττα μετρά η Τουλούζ, νικώντας 3-2 την Αζαξιό στην Κορσική.