Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Της… έκοψε την φόρα τίτλου!

Σε ήττα υποχρέωσε η Χέρενφεν την Φέγενορντ και της στέρησε την ευκαιρία να ανέβει –έστω και προσωρινά- στην κορυφή του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Της… έκοψε την φόρα τίτλου
Με… κατεβασμένα κεφάλια έφυγαν από το γήπεδο της Χέρενφεν οι παίκτες της Φέγενορντ.

Κι αυτό διότι οι γηπεδούχοι πήραν σπουδαία νίκη με 2-0, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ στα τελευταία λεπτά με τους Φινμπόγκασον (85’) και Ελ Γκανασί (89’).

Έτσι, οι ηττημένοι παραμένουν στην τρίτη θέση και δεν κατάφεραν να «σκαρφαλώσουν» κι άλλο στην βαθμολογία.

Η Τβέντε έσωσε την παρτίδα (εν μέρει) κόντρα στην Μπρέντα, καθώς το τέρμα του Μπράμα επτά λεπτά πριν το τέλος ισοφάρισε αυτό του Φαν Ντερ Γουέγκ για το τελικό 1-1 και συνεχίζει την προσπάθεια να πλασαριστεί στις θέσεις του Τσάμπιονς Λιγκ.