Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Μόνος του κι όλοι τους!!

Ένα ημίχρονο και ο... Μάρκο Ντε Αζεβέδο ήταν αρκετά για το νικηφόρο πέρασμα του Ερμή απ' την έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς στην 3η αγωνιστική της Α' Εθνικής Κύπρου.

Μόνος του κι όλοι τους!
Δεν χρειάστηκε κάτι παραπάνω απ' την... όρεξη του Μάρκος Ντε Αζεβέδο ο Ερμής για να περάσει νικηφόρα απ' την έδρα της Δόξας Κατωκοπιάς.

Ο Βραζιλιάνος μπήκε ορεξάτος και έκανε το ματς προσωπική του υπόθεση, αφού άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, διπλασίασε τα τέρματα στο 40' και συμπλήρωσε το χατ-τρικ στις αρχές του δευτέρου μέρους.

Η Δόξα αντέδρασε στο 52' με τον Πεδρίνιο, όμως ο ντε Αζεβέδο δεν είχε πει την τελευταία του λέξη.

Στο 84' ολοκλήρωσε το προσωπικό του σόου με δυνατό σουτ, ενώ το τελικό 4-2 σημειώθηκε στο 87' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λόμπο.