Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

Brasileiro: Τυχερή η Φλουμινένσε!! (video)

Η Φλουμινένσε ήταν απογοητευτική, αλλά πήρε εντός έδρας 1-1 από την Κοριτίμπα, η οποία διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων για το μεγαλύτερο μέρος του ματς.
Οι φιλοξενούμενοι, μάλιστα, στερήθηκαν των υπηρεσιών του έμπειρου Άλεξ, αλλά μπήκαν μπροστά με 1-0 στο 30ό λεπτό με τον Λίνκολν Άνταμς. Στο 50ό ισοφάρισε ο 27χρονος Γκαμ για τους «φλουζάο», οι οποίοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ραφίνια στις καθυστερήσεις.
Σε άλλο ματς της 23ης αγωνιστικής του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, Βιτόρια και Γκρέμιο έμειναν στο 0-0. Μάλιστα, η «λευκή» ισοπαλία δεν ήλθε τυχαία, αν και ακυρώθηκε γκολ του φιλοξενούμενων στο πρώτο ημίχρονο, αφού οι ποδοσφαιριστές των δύο συλλόγων ανταγωνίστηκαν στις λανθασμένες πάσες ευρισκόμενοι σε μέτρια βραδιά.
9
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr