Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου 2013

Έκανε το καθήκον της η Μπάγερν!!

Επιστροφή στις νίκες για την Μπάγερν Μονάχου που επικράτησε 2-0 του Ανόβερο για την 6η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Έκανε το καθήκον της η Μπάγερν (video)
Χρειάστηκε να περάσει ένα ολόκληρο ημίχρονο για να πάρει μπροστά η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα κόντρα στο Ανόβερο.

Οι βαυαροί μετά από ένα νωθρό πρώτο μέρος μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και μέσα σε 13 λεπτά καθάρισαν το παιχνίδι και άφησαν πίσω τους την γκέλα της περασμένης αγωνιστικής. Στο 51΄ λεπτό ο Μάντζουκιτς μετά από ασίστ του Κροος έκανε το 1-0, ενώ στο 64΄ ο Φράνκ Ριμπερί με σουτ έγραψε το 2-0, που έμελε να είναι το τελικό σκορ καθώς οι γηπεδούχοι κατέβασαν ταχύτητα.

Πλέον η Μπάγερν περιμένει απώλεια βαθμών της Ντόρτμουντ κόντρα στο Αμβούργο για να ξαναπιάσει κορυφή. Από τα άλλα ματς της ημέρας ξεχώρισαν, το εντυπωσιακό διπλό της Άιντραχτ στην Βρέμη(0-3) και αυτό της Σάλκε (0-1)στην έδρα της Μάιντς.