Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Στο… κόλπο η Μαρσέιγ!

Με τη νίκη, 2-1, πέρασε η Μαρσέιγ από τη έδρα της Εβιάν έπιασε την Ναντ στην 5η θέση και ξαναμπήκε και πάλι στο «κυνήγι» του ευρωπαϊκού εισιτήριου.

Στο… κόλπο η Μαρσέιγ
Στις νίκες επέστρεψε η Μαρσέιγ στο γαλλικό πρωτάθλημα. Οι Μασσαλοί πήραν το «διπλό» και μάλιστα με ανατροπή, στην έδρα τη Εβιάν με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι αν και πήραν το προβάδισμα στο 15ο λεπτό με τον Σενγκού είδαν το Σεϊρού να ισοφαρίζει για τη Μαρσέιγ στο 22’. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν χάρη σε τέρμα του Ζινιάκ στο 39΄ την ανατροπή και σκαρφάλωσαν στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Εκεί, συγκατοικούν με τη Ναντ, που νωρίτερα νίκησε δύσκολα 1-0 στην έδρα της τη Λοριάν, στους 32 βαθμούς και απέχουν πλέον δύο βαθμούς από την 4η Σεντ Ετιέν, που χθες ήρθε ισόπαλη 0-0 στην έδρα της Γκινγκάμπ.