Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Της βάζει… δύσκολα!!

Η Γιουβέντους βάζει… δύσκολα στον εαυτό της αλλά τα καταφέρνει! Έτσι, κόντρα στην Κάλιαρι απάντησε με τέσσερα γκολ (1-4) όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ. Μεγάλο «διπλό» η Νάπολι επί της Βερόνα!

Της βάζει… δύσκολα
Τρόπο να βάλει δύσκολα στον εαυτό της φαίνεται να αναζητά η Γιουβέντους…

Απέναντι στην Κάλιαρι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21ο λεπτό αλλά μπόρεσε να αντιδράσει. Ο Γιορέντε ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα και με τρία γκολ από το 73ο έως και το 80ο λεπτό πήρε άλλη μια νίκη στο ιταλικό πρωτάθλημα παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Ρόμα δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει 4-0 την Τζένοα και να παραμείνει στη δεύτερη θέση. Δύο βαθμούς λιγότερους έχει η Νάπολι η οποία πέρασε από μια πολύ δύσκολη έδρα. Επικράτησε 3-0 της Βερόνα εκτός έδρας βάζοντας… φρένο στην παρέα του Μόρα η οποία προερχόταν από μια σειρά θετικότατων αποτελεσμάτων.