Παρασκευή 24 Ιανουαρίου 2014

Ήταν Πανιώνιος…!

Χωρίς διάθεση γι’ αστεία ο Πανιώνιος «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την πρόκριση επί του Αιγινιακού, επικρατώντας τελικά 3-0, στη ρεβανς του 1-0 της Κατερίνης. Γιάννου, Λάζνικ και Κούρντι οι σκόρερ.

Ήταν Πανιώνιος…
Ο Πανιώνιος είναι στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας και θα αντιμετωπίσει τον ΟΦΗ.

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Παναγόπουλου επικράτησε 3-0 του Αιγινιακού, ανατρέποντας το εις βάρος του 1-0 του πρώτου αγώνα.

Ο Απόστολος Γιάννου, μόλις στο 17’, άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Λάζνικ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, να δώσει σκορ πρόκρισης στους «κυανέρυθρους». Τα πράγματα έμεναν ρευστά για να έρθει ένα όμορφο τέρμα από τον Κούρντι, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πανιώνιος (Κ. Παναγόπουλος): Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Κουλουχέρης, Αυλωνίτης, Κούρος (73’ Ζαχαράκης), Μητρόπουλος, Κούρντι, Κολοβός (81’ Μπούζας), Λάζνικ (46’ λ.τ. Παντίδος), Αραβίδης, Γιάννου.

Αιγινιακός (Κ. Νικολαΐδης): Τόλιος, Κιβρακίδης, Σαμαράς, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Χατζής, Ζούρκος (75’ Καρακατσάνης), Δεμιρτζόγλου (55’ Κουτσοσπύρος), Πέντα, Μιτρόφ, Γκέσιος.

Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Παστρωμάς (Δυτικής Αττικής)
Γήπεδο: Νέας Σμύρνης

Πηγή: sport-fm.gr