Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Νίκη σωτηρίας!!

Τη νίκη που της δίνει πολύτιμους βαθμούς στη μάχη της απευθείας παραμονής πήρε η Καμπούρ κόντρα στην Τσβόλε (3-1) στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Νίκη σωτηρίας
Στοπ στο αήττητο σερί της Τσβόλε έβαλε η Καμπούρ, η οποία στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος πήρε την εντός έδρας νίκη με σκορ 3-1.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι ήθελαν τους βαθμούς για τη μάχη που δίνουν για την απευθείας παραμονή στην κατηγορία μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Ριτζμάιερ στο ένατο λεπτό της αναμέτρησης.

Πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και ενώ η Τσόλε δεν είχε βρει τρόπο να αντιδράσει η Καμπούρ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Μπάρτο στο 40’. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου σκόραρε για δεύτερη φορά, κάνοντας το 3-0 για την ομάδα του.

Στο 78’ ήρθε η αντίδραση από τους γηπεδούχους με τον Κλιτς να διαμορφώνει το τελικό σκορ της αναμέτρησης 3-1. Η ήττα από την Καμπούρ ήταν η πρώτη για τη Τσβόλε μετά από τέσσερις αγωνιστικές που μετρούσε αήττητη.