Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Μπάρτσα με τα όλα της!! (video)

Γκολ, γκολάρες, Μέσι, ρεκόρ και Νεϊμάρ! Όλα αυτά συνθέτουν το «παζλ» του άνετου 6-0 της Μπαρτσελόνα κόντρα στη Βαγεκάνο που την ανέβασε ξανά σε «συγκατοίκηση» με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Μπάρτσα με τα όλα της! (video)
Δεύτερη καλύτερη επιθετική επίδοση στο φετινό πρωτάθλημα! Η Μπαρτσελόνα βρήκε μπόσικη την Βαγεκάνο, είχε όρεξη να παρουσιάσει γκολ και θέαμα και... φιλοδώρησε την αντίπαλό της με έξι τέρματα (6-0) για να ‘χει να θυμάται!

Τα πράγματα έγιναν πολύ απλά απ’ το 2’ όταν ο Αντριάνο άνοιξε το σκορ στο «Καμπ Νου» κι έδειξε το δρόμο και στους υπόλοιπους συμπαίκτες του. Και πριν καν κλείσει το πρώτο μέρος –κι ενώ ο Βαλντές έκανε μαγική διπλή απόκρουση- ο Μέσι έβαλε τη δική του... σφραγίδα, κάνοντας το 2-0 στο 36’ με υπέροχο τελείωμα.

Και στην επανάληψη ήρθε ακόμα μεγαλύτερο show που ενθουσίασε τους Καταλανούς στις εξέδρες. Ο Αλέξις Σάντσες στο 53’ ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά του Πέδρο να πετύχει πανέμορφο τέρμα –λόγω συνεργασίας κι έμπνευσης Ινιέστα. Στο 68’ η σκυτάλη πέρασε ξανά στα πόδια του Μέσι, ο οποίος όχι μόνο έκανε το 5-0, αλλά έγραψε και ιστορία εις διπλούν! Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 89’ ο Νεϊμάρ που επανεμφανίστηκε –ως αλλαγή- ένα μήνα μετά και πέτυχε μάλιστα γκολάρα!

Έτσι, η Μπάρτσα ανέβηκε εκ νέου στην κορυφή με 60 βαθμούς, πάντα σε... συγκατοίκηση με την Ατλέτικο Μαδρίτης. Και μένει να φανεί αν την Κυριακή η Ρεάλ θα κάνει το χρέος της απέναντι στην Χετάφε και θα επανέλθει δριμύτερη κι αυτή στο πρώτο «σκαλοπάτι».

Barcelona 6-0 Rayo Vallecano Footyroom.com από footyroomcom