Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Έγινε της… ανατροπής!!

Απίστευτα πράγματα, με τρεις ανατροπές, έγιναν στον παιχνίδι της Μάδεργουελ με την Πάρτικ Θιστλ όπου οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν 3-2 στο 82' και μέσα σε τρία λεπτά έφεραν «τούμπα» το ματς (4-3).

Έγινε της… ανατροπής!
Αρνείται να χάσει η Μάδεργουελ!

Τι και αν ήταν πίσω στο σκορ στο 82ό λεπτό της αναμέτρησης (3-2), τρία λεπτά (85-88) ήταν αρκετά για τους γηπεδούχους ώστε να κάνουν την ανατροπή (4-3) απέναντι στην Πάρτικ Θιστλ. Δράστες ήταν ο Σούτον στο 85΄και ο Μακ Μάνους στο 88΄.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Μάδεργουελ παρέμεινε στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος Σκωτίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν εκεί που ήταν δηλαδή στην προτελευταία θέση.

Σε περιπέτειες, για τα προκριματικά στο Europa League, μπαίνει πλέον η Ινβερνές μετά και την ισοπαλία (0-0) με την τελευταία Χάρτ.

Στο παιχνίδι που είχε άρωμα… ελληνικό η Ρος Κάουντι δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό στην έδρα της Χιμπέρνιαν όπου και ηττήθηκε με 2-1 και παρέμεινε στην δέκατη θέση της βαθμολογίας.