Τρίτη 11 Φεβρουαρίου 2014

Η… επιμονή της ΑΕΛ!

Επέμεινε και έφυγε με το «τρίποντο» η ΑΕΛ που μετά από σωρεία ευκαιριών «λύγισε» τον Ερμή (1-0) δέκα λεπτά πριν το τέλος της μεταξύ τους αναμέτρησης για την 21η αγωνιστικής της Α’ Εθνικής Κύπρου.

Η… επιμονή της ΑΕΛ
Τι κι αν δυσκολεύτηκε να «λυγίσει» την άμυνα του Ερμή… Η ΑΕΛ επέμεινε μετά από ένα σωρό ευκαιρίες και πήρε το τρίποντο που τη διατηρεί με διαφορά στην κορυφή της Α’ Εθνικής Κύπρου.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με δυνατό σουτ στο 80’ ο Άντο, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο ματς λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Νωρίτερα, οι Γκέντσεφ και Σα έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, ενώ ο Ερμής απείλησε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μοράν.

Έτσι, η ομάδα της Λεμεσού διατηρεί την διαφορά των τεσσάρων βαθμών που την χωρίζει απ’ τον ΑΠΟΕΛ που την «κυνηγάει», ενώ ο Ερμής παρέμεινε στην τέταρτη θέση της βαθμολογικής κατάταξης.