Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2014

Λύτρωση στις καθυστερήσεις...!!

Λύτρωση στις καθυστερήσεις...
Μέχρι το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έπρεπε να περιμένει η Τσέλσι με ένα γκολ του Λάμπαρντ για να πάρει τους τρεις πόντους στο παιχνίδι με την Έβερτον το οποίο και άνοιξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Ο άσος των «μπλε» εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Έβερτον ο Τέρι προσπάθησε να πιάσει την προβολή, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μπερδέψει τον Χάουαρντ και να μπορέσουν οι γηπεδούχοι να σκοράρουν!

Μέχρι τότε, ό,τι και να είχαν δοκιμάσει είχαν «πέσει» επάνω στον καταπληκτικό τερματοφύλακα της Έβερτον. Ο Τιμ Χάουαρντ ολοκλήρωσε το παιχνίδι έχοντας επτά αποκρούσεις και αποτέλεσε το μεγάλο εμπόδιο της Τσέλσι προς την κατάκτησης της νίκης.

Με τους τρεις βαθμούς τους οποίους και κατέκτησε με τα… χίλια ζόρια, η Τσέλσι παρέμεινε στην κορυφή διατηρώντας –μάλιστα- και τη διαφορά του ενός πόντου από την Άρσεναλ, εφόσον –φυσικά- οι «κανονιέρηδες» νικήσουν την Σάντερλαντ (17:00).