Κυριακή 13 Ιουλίου 2014

MLS: Βραδιά Ανρί στη Νέα Υόρκη!! (videos)

Πέτυχε ένα γκολ και δημιούργησε άλλα τρία ο Τιερί Ανρί στο 4-1 των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς με τους Κολόμπους Κρου.
Συγκεκριμένα, ο Γάλλος στράικερ «έσπασε» το 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ πρόσφερε ασίστ στα γκολ του Μπράντλι Ράιτ-Φίλιπς στο 17ο λεπτό, του Λόιντ Σαμ στο 56’ και του Έρικ Αλεξάντερ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε άλλα ματς του MLS, ο Ζερμέν Ντεφόε πέτυχε δύο γκολ βοηθώντας το Τορόντο στο 4-2 επί των Χιούστον Ντάιναμο, που προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε δύο γκολ του Μπραντ Ντέιβις μέχρι το 30ό λεπτό, ενώ ο Ντομ Ντουίερ συμπλήρωσε δύο γκολ στο 89ο λεπτό διαμορφώνοντας εκτός έδρας 2-1 της Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι σε βάρος των Μόντρεαλ Ίμπακτ.
Ακόμα, ο πρώην μέσος της ΑΕΚ, Aγκουστίν Πελετιέρι, ήταν ανάμεσα στους σκόρερ της Σίβας ΗΠΑ, που πέρασε με 3-1 από την έδρα των Βανκούβερ Ουάιτκαπς και οι Λος Άντζελες Γκάλαξι κέρδισαν τη Ρεάλ Σολτ Λέικ με 1-0. Τέλος, οι Φιλαδέλφεια Γιούνιον προηγήθηκαν με 3-1 στο 74ο λεπτό, αλλά έμειναν με εννέα παίκτες και αρκέστηκαν σε 3-3 με τους Κολοράντο Ράπιντς, ενώ οι Σικάγο Φάιρ πήραν 1-0 στην έδρα των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον χάρη σε τέρμα του Κουίνσι Αμαρίκουα στο 3’. Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα…
Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς - Κολόμπους Κρου 4-1
Φιλαδέλφεια Γιούνιον - Κολοράντο Ράπιντς 3-3
Τορόντο - Χιούστον Ντάιναμο 4-2
Μόντρεαλ Ίμπακτ - Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι 1-2
Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον - Σικάγο Φάιρ 0-1
Βανκούβερ Ουάιτκαπς - Σίβας ΗΠΑ 1-3
Λος Άντζελες Γκάλαξι - Ρέαλ Σολτ Λέικ 1-0