Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 2014

Δεν την αφήνει σε ησυχία!!

Χέρι-χέρι συνεχίζει η Γιουβέντους με την ελληνική Ρόμα. Οι «μπιανκονέρι» δεν είχαν πρόβλημα απέναντι στην Τσεζένα (3-0), ενώ οι «τζιαλορόσι» αν και δυσκολεύτηκαν πέρασαν από την έδρα της Πάρμα (2-1).

Δεν την αφήνει σε ησυχία! (video)
Το μεγάλο φαβορί είναι η Γιουβέντους, που καθάρισε με άνεση την Τσεζένα (3-0), όμως η ελληνική Ρόμα δεν την αφήνει να κάνει παιχνίδι μόνη της. Οι «τζιαλορόσι» τα κατάφεραν στο φινάλε στην έδρα της Πάρμα (2-1) και έκαναν κι αυτοί το 4x4.

Η ομάδα του Αλέγκρι με μπροστάρη τον Αρτούρο Βιδάλ νίκησε εύκολα την Τσεζένα, 3-0. Ο Χιλιανός μεσοεπιθετικός με δύο τέρματα, το ένα με πέναλτι στο 18’ και το άλλο στο 64’, έκανε την δουλειά για την ομάδα του Αλέγκρι που συνέχισε το απόλυτο, με τον Λιχτστάινερ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 85’.

Στο… τσακ τα κατάφερε η ελληνική Ρόμα στο «Ένιο Ταρντίνι». Οι «τζιαλορόσι», με βασικούς τους Χολέμπας, Τοροσίδη και Μανωλά, προηγήθηκαν με τον Λιάιτς στο 27ο λεπτό. Οι «παρμέντσι» δεν το έβαλαν κάτω, πάλεψαν και δικαιώθηκαν αφού έπειτα από μια στημένη φάση ισοφάρισαν με τον Ντε Τσέλιε στο 56ο λεπτό. Τελικά, η ομάδα του Γκαρσιά πήρε αυτό που ήθελε με τον Πιάνιτς να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 87ο λεπτό.

Από τα υπόλοιπα ματς, η Ίντερ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 2-0 στο «Σαν Σίρο» απέναντι στην Αταλάντα. «Γκέλες» Φιορεντίνα και Νάπολι, που ήρθαν ισόπαλες απέναντι σε Σασουόλο (0-0) και Παλέρμο (3-3). Σκόραρε ο Ταχτσίδης στην ισοπαλία της Βερόνα, 2-2, με την Τζένοα.