Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 2014

Άλλη το όνομα, άλλη τη… χάρη!

Με το δεξί ξεκίνησε η Ξάνθη στους ομίλους του Κυπέλλου. Αν και δυσκολεύτηκαν στα Πηγάδια, οι Ακρίτες με γκολ του Ράνου πήραν το τρίποντο απέναντι στη Νίκη Βόλου. Παγιδεύτηκε, 1-1, στη Ζάκυνθο ο ΟΦΗ.

Άλλη το όνομα, άλλη τη… χάρη
Έκανε την δουλειά της η Ξάνθη. Οι Ακρίτες μπορεί να δυσκολεύτηκαν στα Πηγάδια απέναντι στη Νίκη Βόλου, όμως στο φινάλε κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 1-0 και να ξεκινήσουν με… τρίποντο τις υποχρεώσεις τους στη φάση των ομίλων του Κυπέλλου. «Χρυσός» σκόρερ για τους γηπεδούχους, που λίγο πριν την σέντρα ανακοίνωσαν την συμφωνία με τον Λουτσέσκου για την τεχνική ηγεσία, ήταν ο Ράνος στο 82ο λεπτό.

Στο άλλο ματς του 3ου ομίλου, ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της Ζακύνθου, 1-1. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μακρή στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (45+2’), όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ. Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα μαχητικοί και κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα χάρη στο τέρμα του Βαρέλα στο 68’.