Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 2014

MLS: Κινούνται οι Γκάλαξι για Αντρέα Πίρλο!!

Αποκαλύφθηκε ενδιαφέρον των Λος Άντζελες Γκάλαξι του MLS για τον έμπειρο μέσο της Γιουβέντους, Αντρέα Πίρλο.
Σύμφωνα με το ESPN, ο 35χρονος Ιταλός θα καλύψει το κενό του Λάντον Ντόνοβαν, ο οποίος θα αποσυρθεί από την ενεργό δράση με το πέρας της τρέχουσας σεζόν της βορειοαμερικανικής λίγκας, αρκεί οι εκπρόσωποι της «πόλης των αγγέλων» να «σπάσουν» το τωρινό συμβόλαιο του Πίρλο, που εκπνέει το καλοκαίρι του 2016. Όσον αφορά το μοναδικό σημερινό ματς του MLS, οι πρωτοπόροι Σιάτλ Σάουντερς γνώρισαν εκτός έδρας ήττα με 3-1 από το Ντάλας, παρά τρομερό γκολ του Λαμάρ Νιγκλ στο 58ο λεπτό. Άλλωστε, οι Τεξανοί άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Νταβίντ Τεξέιρα, ο οποίος πέτυχε και το νικητήριο γκολ στο 78ο, ενώ στο 88ο ο Μπλας Πέρεζ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.