Παρασκευή 24 Οκτωβρίου 2014

Βόλτα στο Βελιγράδι η Μπεσίκτας!!

Οι «Αετοί» συνέτριψαν με 4-0 την Παρτιζάν στο Βελιγράδι, με τους Κάβλακ και Μπα να βάζουν τις βάσεις από το πρώτο μέρος, για τον 3ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ.

Βόλτα στο Βελιγράδι η Μπεσίκτας
Η Μπεσίκτας με αυτή τη νίκη που ήρθε με τα τέρματα των Κάβλακ, Μπα, Οζιακούπ και Τορέ και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου, μαζί με την Τότεναμ, κατακτώντας ταυτόχρονα το πρώτο τρίποντο στον 3ο όμιλο.

ΠΑΡΤΙΖΑΝ-ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ 0-4
(18' Κάβλακ, 45' Μπα, 52' Οζιακούπ, 54' Τόρε)

Η τουρκική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό, όταν ένα ξαφνικό σουτ του Κάβλακ, έπιασε στον ύπνο τον Λούκατς για να γίνει το 0-1. Στην εκπνοή του πρώτου μέρους ο Μπα, μετά από ωραία πάσα του Σαχάν έκανε το 0-2 και κάπου εκεί το παιχνίδι τελείωσε ουσιαστικά. Στο 52’ ο Τορέ βρήκε τον Οζιακούπ με ένα γύρισμα, για να κάνει αυτός το 0-3, ενώ ο δημιουργός του 3ου γκολ της Μπεσίκτας, δύο λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το 4-0 για τους Τούρκους, μετά από πάσα του Ντεμπά Μπα. *Πηγή: sport-fm.gr*