Τετάρτη 29 Οκτωβρίου 2014

Γκέκας στο πρωτάθλημα, Γκέκας και στο… Κύπελλο!!

Την πρόκριση στους ομίλους του Κυπέλλου Τουρκίας πανηγύρισε η Ακίσαρσπορ, επικρατώντας 2-1 της Ερζουρούμ, στην παράταση, με τον Φάνη Γκέκα να ισοφαρίζει στο 57ο λεπτό!

Γκέκας στο πρωτάθλημα, Γκέκας και στο… Κύπελλο!
Δεν καταλαβαίνει από… διοργανώσεις ο Φάνης Γκέκας! Ο Έλληνας επιθετικός, μετά τις εξαιρετικές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα Τουρκίας, βοήθησε την Ακίσαρσπορ και στο Κύπελλο, σκοράροντας στη νίκη με 2-1 –στην παράταση- επί της Ερζουρούμ!

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την Ακίσαρσπορ στο 10’ με τον Σεβέρ, αλλά ο Φάνης Γκέκας στο 57ο λεπτό ήταν αυτός που ισοφάρισε, με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος και την αναμέτρηση να οδηγείται στην παράταση.

Εκεί, η ομάδα του διεθνούς επιθετικού κέρδισε πέναλτι, με τον Κόζε να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα στο 116', να κάνει το 2-1 και να δίνει την πρόκριση στην επόμενη φάση. *Πηγή: sport-fm.gr*