Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014

Στα προημιτελικά η Μπαστιά!

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, η ομάδα της Κορσικής πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Λιγκ Καπ, επικρατώντας 3-2 στην παράταση της Καέν.

Στα προημιτελικά η Μπαστιά
Η Μπαστιά χρειάστηκε να έρθει δύο φορές, από κάτω στο σκορ, για να μπορέσει να οδηγήσει την αναμέτρηση στην παράταση και τελικά να πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Λιγκ Καπ, στο έξτρα 30λεπτο. Ο Πριβάτ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους στο 12ο λεπτό, για να έρθει η ισοφάριση από τον Ζιλέ στο 42ο λεπτό και να τελειώσει το ματς ισόπαλο 1-1 μετά τα πρώτα 45 λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 72ο λεπτό με τον Σαέζ, αλλά ο Κονέ στο 89ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 για να στείλει το ματς στην παράταση. Εκεί ο Μοκουλού στο 103ο λεπτό σημείωσε το νικητήριο τέρμα για την Μπαστιά για να κάνει το 3-2 και να δώσει την πρόκριση στην ομάδα της Κορσικής.