Τετάρτη 17 Δεκεμβρίου 2014

Γεωργίου… speaking!!

Άφωνη άφησε τη Λαμία ο Τύρναβος! Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ πήγαινε ολοταχώς για την έκτη σερί νίκη της, αλλά ο Γεωργίου είπε την… τελευταία λέξη, ισοφαρίζοντας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων (1-1)!

Γεωργίου… speaking!
Σε ανώμαλη προσγείωση από τα… σύννεφα ανάγκασε ο Τύρναβος τη Λαμία!

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ πίστεψε ότι θα συνεχίσει το εντυπωσιακό σερί στο νότιο όμιλο της Football League, ωστόσο δευτερόλεπτα πριν πανηγυρίσει την έκτη σερί νίκη της, ο Γεωργίου την άφησε στον τόπο!

Ο άσος των φιλοξενούμενων ισοφάρισε στο 95’ τους πρωτοπόρους και αναγκάζοντάς τους στην πρώτη φετινή απώλεια στην έδρα τους (1-1), έδωσε το δικαίωμα στον Ηρακλή (εφόσον επικρατήσει της Ζακύνθου) να τους πλησιάσει στον πόντο στην κορυφή.

Την ίδια ώρα ο Απόλλων Καλαμαριάς επέστρεφε δραματικά στις νίκες λυγίζοντας στο 86’ (με γκολ του Ακασού) την Αναγέννηση Καρδίτσας, ενώ σημαντικό έδαφος στη βαθμολογία κέρδισε και ο Αγροτικός Αστέρας, που επικράτησε 1-0 του Εθνικού Σερρών.

Όσο για το νότιο όμιλο, ο Απόλλων Σμύρνης έμεινε όρθιος, αλλά δεν μπόρεσε να κερδίσει και κάτι παραπάνω από τον πόντο στο Μενίδι απέναντι στον Αχαρναϊκό (0-0). Κι όλα αυτά ενώ τα Χανιά αποσπούσαν επίσης σημαντική ισοπαλία (1-1( στην έδρα του Ηρακλή Ψαχνών, με τον Πάγκαλο να ισοφαρίζει το γκολ του Φλίγκου, λίγο μετά την αποβολή του Πατσατζόγλου για τους γηπεδούχους.

Τέλος, η Καλλιθέα κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη της φετινή νίκη, με τα δυο γκολ των Κατσικογιάννη και Αρναρέλη να υπογράφουν το τρίποντο επί της Επισκοπής (2-0) που αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 45’ λόγω αποβολής του Μαραθιανού.