Πέμπτη 19 Μαρτίου 2015

'Μίλησε' στο τέταρτο δεκάλεπτο!!

Χάρη σε «ξέσπασμα» στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Γκραν Κανάρια επικράτησε με 76-66 της Καρσίγιακα στην Τενερίφη στον πρώτο προημιτελικό του Euro Cup και απέκτησε προβάδισμα για τα ημιτελικά.

'Μίλησε' στο τέταρτο δεκάλεπτο
Η Γκραν Κανάρια επικράτησε 76-66 της Καρσίγιακα στην Τενερίφη, στο πλαίσιο των προημιτελικών του Euro Cup και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση στα ημιτελικά, ενόψει της ρεβάνς στη Σμύρνη την επόμενη εβδομάδα μέσα σε μια «καυτή» έδρα.

Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι τη λήξη της τρίτης περιόδου, όμως με επιμέρους σκορ 19-11 στην τέταρτη περίοδο, οι Ισπανοί έφτασαν στο τελικό +10.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν οι Ολιβερ με 17 και Κούριτς με 14 πόντους, ενώ από τους Τούρκους διακρίθηκε ο Παλάσιος με 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 42-42, 57-55, 76-66

ΓΚΡΑΝ ΚΑΝΑΡΙΑ: Ολιβερ 17, Νιούλεϊ 12, Ουρτασούν 3, Μπέλας 2, Μπάεθ 9, Κένταλ 6, Πάουλι 3, Ταβάρες 8, Κούριτς 14, Ο΄Λίρι 2

ΚΑΡΣΙΓΙΑΚΑ: Παλάσιος 18, Ερσέκ 4, Στριούμπερι 12, Ντίξον 14, Βεϊσέλογλου 4, Γκάμπριελ 4, Ντίμπλερ 10