Πέμπτη 19 Μαρτίου 2015

CONCACAF Champions League: Γρήγοροι… Ίμπακτ για τελικό!! (video)

Χάρη σε δύο γκολ στα πρώτα δεκατέσσερα λεπτά, οι Μόντρεαλ Ίμπακτ επικράτησαν με 2-0 της Αλαχουελένσε.
Στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Ιγνάσιο Πιάτι ολοκληρώνοντας ωραία επιθετική ενέργεια των γηπεδούχων, ενώ πέντε λεπτά αργότερα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ σκόραρε ο Βικτόρ Καμπρέρα, ο οποίος διαμόρφωσε από νωρίς το τελικό αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα των δύο ομάδων για την ημιτελική φάση του CONCACAF Champions League. Την επόμενη εβδομάδα θα διεξαχθεί ο επαναληπτικός στην Κόστα Ρίκα, αλλά ο σύλλογος του MLS πήρε σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό. Θυμίζουμε πως στην άλλη ημιτελική σειρά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής, η Ερεντιάνο κέρδισε χθες με 3-0 τη μεξικανική Κλαμπ Αμέρικα στην Κόστα Ρίκα εξασφαλίζοντας επίσης προβάδισμα πρόκρισης.

*Πηγή: onsports.gr*