Παρασκευή 1 Μαΐου 2015

Άξια της μοίρας της!!

Eφιάλτης χωρίς τέλος στο «Καστελάνι». Η Νάπολι, ήταν αγνώριστη σε σχέση με τα τελευταία της ματς, ηττήθηκε για πλάκα 4-2 (3 αυτογκόλ)από την Έμπολι κι έμεινε στο -4 από τις θέσεις του Champions League

Άξια της μοίρας της!

Η ζημιά από τους γηπεδούχους, που άφησαν στο -4 τους «παρτενοπέι» από την 3η Ρόμα, έγινε μόλις στο 8ο λεπτό με τον Μακαρόνε να ανοίγει το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι δεν αντέδρασαν σωστά μετά το γκολ και οι παίκτες του Σάρι βρήκαν την ευκαιρία να τιμωρήσουν τα αμυντικά κενά, με τον Μπρίτο να γίνεται μοιραίος και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 42’. Σα να μην έφτανε αυτό, ήρθε και τρίτο γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Σαπονάρα (45+1’).

Η Νάπολι αντέδρασε μειώνοντας χάρη σε αυτογκόλ του Λαουρίνι στο 64’, όμως αυτό δεν της έφτασε για να γυρίσει το ματς. Μάλιστα, η Έμπολι έκλεισε θριαμβευτικά την βραδιά ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 4-1 με το αυτογκόλ του Αλμπιόλ (82΄), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μάρεκ Χάμσικ στην εκπνοή (90’).