Παρασκευή 1 Μαΐου 2015

Η Εσπανιόλ έσπρωξε στον...γκρεμό τη Γρανάδα!!

Η ομάδα της Βαρκελώνης βύθισε ακόμα περισσότερο την Γρανάδα, αφού την καθήλωσε έξι πόντους κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού μετά τη νίκη της με 2-1.

Η Εσπανιόλ έσπρωξε στον...γκρεμό τη Γρανάδα
Η Εσπανιόλ συνέχισε την εξαιρετική της πορεία στα εκτός έδρας παιχνίδια, αφού έφυγε νικήτρια και από την Γρανάδα με σκορ 2-1. Με αυτή τη νίκη συμπλήρωσε τέσσερα ματς αήττητη μακριά από την έδρα της και έφτασε τους 45 πόντους. Από την άλλη η Γρανάδα βρέθηκε δίχως τρίποντο για 8η σερί αγωνιστική και η υποχώρηση της, είναι απόλυτα φυσιολογική.

Οι γηπεδούχοι δέχτηκαν την ψυχρολουσία στο φινάλε του πρώτου μέρους, από το γκολ του Σέρχιο Γκαρσία. Ο Ντιέγκο Μάιντς έφερε τον αγώνα στα ίσια, στο 73ο λεπτό, όμως στο 86ο λεπτό, ο Πάκο Μοντανιές, σε μια προσπάθεια του να βγάλει σέντρα, πήρε την απόκρουση του αμυντικού και με μονοκόμματο αριστερό σουτ έδωσε τη νίκη στην Εσπανιόλ.